Listopad 2013

Kulaté narozeniny :-)

22. listopadu 2013 v 10:31 | DareDareDevil
Virtuálně sfoukávám pět svíček.

A nemůžu tomu uvěřit. Tomu všemu.

Tomu, že jsem byla tak nešťastná a zoufalá, že jsem vydržela snést tolik přihlouplých balících frází, že jsem si udělala tolik ostudy. Na druhou stranu, že jsem si splnila několik snů, že jsem nakonec i tu maturitu udělala, rok studovala v jiném městě, zkusila školu, která mě měla naplňovat, zkusila si práce, který mě posunuly dál, zamakala na vysněný postavě... :-)

A v neposlední řadě, loni touhle dobou jsem si přála vědět, co se bude dít. Chtěla jsem plán ve kterém budu figurovat, ne jen povyražení na sobotní noc.
Byť jsem si teda nepředstavovala závazek tak velký, jsem ráda, že vim, že za týden jdu (zase) k doktorovi ( a pak se mě bude Smutnej ptát a já nebudu vědět), za měsíc to budou dva dny do prvních Vánoc bez maminky a za tři měsíce už budu obří a budu si přát, aby se ten malej vetřelec narodil :-)

Život strašně rychle utíká. A i když to člověk ví, ve chvílích, kdy to stojí za hovno o tom dost pochybuje a pak puf, všechno je úplně jinak. A já jsem zvědavá, co jinak bude za další pětiletku!

Tak všechno nejlepší, můj virtuální deníčku.

Velryba na koncertě

20. listopadu 2013 v 20:11 | DareDareDevil
V pátek jsem si vyrazila. Nejspíš už naposledy, protože se vážně (ale vážně) sotva nesu, i když nic nenesu :)

Ale protože 2 ze 3 kapel byly mé oblíbené a lístek stáljen kilo, tak bylo mojí občanskou povinností podpořit zdejší chabou kulturní scénu.

A bylo to prima.

Sice holky kvůli mě ze solidarity nepily tolik jako by pily ( a pak by samo řádily), ale protože jsem samostatná a zvládnu posedávat sama, tak jsme si to užily všechny. Ony s tancem. Já jsem se na Prostitutes nakonec taky trochu rozhýbala (ale jelikož těhotný prostě vypadaj vtipně, tak jen lehce)...

Vydržela jsem až do 4 do rána a připadala si skoro jako "za mlada".

Za největší vtip považuju to, že mi už nikdo nečumí na prsa/hrudník/prsa a hrudník nebo zadek, ale všichni koukali na břicho :-D Ale bez toho erotickýho podtextu samo :-D

Řekla bych, že dítě má maminčin vkus, protože mě jen tak lehce okopávalo do rytmu a dokonce se vyhnulo močovému měchýři a žebrům :-)

Tak tím jsem nejspíš na pár měsíců skončila se společenským životem, ale o to víc jsem to "prožívala" a měla z toho opravdu radost. Skoro stejnou jako z Vánoc.

(P.S. Smutnej se ptal jestli si může přečíst blog. No... Asi ho promažu :-D)

Ty pravý těhotenský

8. listopadu 2013 v 13:16 | DareDareDevil
Sehnat ty pravý kalhoty je těžká věc, obzvlášť pokud si nemůžete dovolit investovat x tisíc. Jenže sehnat kalhoty s kusem teplákoviny na břicho je vůbec věc naprosto složitá!

Naštěstí je tu HMko (jojo já vim, slavná Isabel Marant pro ně vytvořila tepláky a trička a fashion blogerky užteď trénujou stepovaní před krámem, tudíž je to fakt coolbožohodovej obchodík),
asi jedinej rozumnej obchod, pokud bydlíte mimo Prahu. A ještě pokud vůbec bydlíte ve městě, kde je aspoň něco.

Takže jsem tam vyrazila už před pár týdny na obchůzku. Na stojanu se slevama měli sice za 300, ale pouze ve velikostech malej slon až středně velká velryba. Tím nikoho neurážim, i hubený těhotný jsou velryby, jenže tyhle stany prostě nikdo nekupuje.
Moje velikost byla na tom stojanu s novým sezóním zbožím.

Smutného jsem obeznámila s cenou těch, co mi byly ( modlila jsem se, aby z těch dvou kusů zbyl alespoň jeden) a tvářil se úplně stejně jako moje mutti, když jsem po ní kdysi chtěla nějaký takový ( to tu ještě byli jen vietnamci a Kenvelo/Time-out).

Dneska jsem ho tam vytáhla. Bez žádných záminek, jak si původně myslel, když jsem ho nutila jít do části, kde jsou toalety... Už by mohl vědět, že musim často. Tvářil se otráveně a chtěl čekat venku. Ale to by bylo moc snadný, já se v tom taky nevyžívám. Chtěla jsem, aby se pěkně zúčastnil a viděl, že to neni žádná zábavička, kterou on platí, což si chlapi rádi myslej.
Můj stojan však přešel na sezonnější verzi a za ty tři týdny těm kalhotám přibyly takový ty otrhaný díry, který byli kdysi IN a mě polilo horko.

Překvapivě fajnovej se však ukázal být stojan se slevama (kterýho si Smutnej všiml a velice hlasitě na něj poukazoval), kde měli "TY MOJE" v tmavě modrý a za půl.
No neobešlo se to bez scén v kabinkách. Mojích, že jsem tlustá a jeho, že nemam kňourat a ať si laskavě pohnu. Takže moje rychlozkoušení bylo turborychlo a už ho na nákupech nikdy nechci :-D

Každopádně zima může přijít, poněvadž mám teplákovinu až pod prsa :-)

Nesnášim svý spolužačky (kluk je jen jeden)...

7. listopadu 2013 v 16:05 | DareDareDevil
Mám už něco málo za sebou, různý typy škol, chození a nechození do nich, potkávání jinejch lidí, ale to co je za blbky okolo mě teď, je vrchol.

Chodím na ten nejjednodšší obor na fildě. Jasně, jsou i jednodušší, jako např. pedagogika volnýho času, ale zůstaneme na jedné fakultě.
Historici to maj težší, religionisti určo taky (už jen proto, že vůbec nevim, co to znamená) a my estetici, jsme takovej mile zbytečnej obor, ale díkybohu za něj.

Jenže moje spolužačky jsou asi úplný jelita, či co. Každej den nějaká hysterčí, až mam chuť jí proplesknout. Naposledy dneska na logice.
Cituji: "Já to prostě nechápu. Jak se to mam asi naučit. To je tak zbytečný... "

Holka já nevim, ale pár zbytečnejch, nebo těžkejch předmětů je na každym oboru. A dávaj je v prváku. Takový síto. To ví přece každej!
Chodila jsem na technickej obor, mnohem těžší, kde na nás byli hodní a i tak to bylo milionkrát horší, než nějaká logika (btw pořád mi to připomíná matiku na gymplu) a nikdo neměl tyhle debilní kecy.
A učili jsme se až na poslední chvíli, protože jsme museli dělat protokoly.

Moje spolužačky asi čekaj, že jim každej udělá prezentaci s obsahem učiva a návodem k použití, tu se naučej na zpaměť a konec. Kvůli takovejm pak to vysoký školství vypadá, jak vypadá...

Co sakra tak šílej? Jedinej, kdo by mohl šílet jsem já, protože dávam mnohem míň pozor z permanentní nevyspalosti ( a taky mam "mlíko" na mozku, děcko do mě kope v hodinách a já nestíhám ukládat pidioblečky a plánovat... Kam dáme vaničku, kam komodu, máme tohle, máme tamto...) a stejně pořád chápu, že stříška je konjunkce a jak se používá.
Domácí úkoly dělám večer v posteli.

Naštěstí už jen pár týdnů a v letňáku je neuvidim... Pani na sekretariátu na mě koukala, jako bych lhala, když jsem říkala, že potřebuju přerušit, protože jdu rodit. I když si přidam jak velryba, tak pořád vypadam normálně :-)