Květen 2014

Superženy vs. já : 1 - 0

27. května 2014 v 21:58 | DareDareDevil
Ehm, připadám si neschopně. Totálně.

Před spaním pročítám všechny ty statusy na fb o úspěšných bakalářských zkouškách a blogy matek, které zvládají skvěle vypadat, pečovat o dítě a domácnost a ještě i tvořit.

Já se kolikrát nestíhám najíst. A to mam to děcko jen jedno.

A tak si říkám, jestli jsou všechny fakt tak dobrý, nebo (pokrytecky, ale já to chápu) postujou jen ty lepší věci. Ale celou skutečnost nevidím. Protože bych si pak připadala míň jako trotl na pokraji hysterie, když Tygr už 4 den za sebou furt jen jí a vyžaduje mamahotel s nulovou tolerancí ke spánku a já prostě nemám energii na nic dalšího.

Ale na fb bych mohla dát status, jak jsem si skvěle zacvičila... Dneska, 8min + 2min sprcha, pak už zase rodič na plný úvazek.

Možná jen prostě nedokážu docenit svý schopnosti. Ale stejně, dokud nebudu píct ty skvělý dezerty, vařit obědy a večeře, tvořit, venčit dítě s perfektně nalakovanými nehty a outfitem ( to se mi celkem daří) a makeupem ( sluneční brýle to jistěj) a účesem ( tady rezignuju ), chodit po nákupech s úsměvem a s v negližé uklízet domácnost, abych v pátek svůdným pohledem a polibkem přivítala může, budu mít pocit, že jaksi zaostávám za kvanty těch superžen, co rostou na netu jako houby po dešti.

Možná to jen chce 8h spánku v kuse a pak to taky dám.


A je ze mě MILF...

20. května 2014 v 22:55 | DareDareDevil
O víkendu si Smutnej dělal srandu, že pro Tygrovo kamarády budu MCBŠ... Chvíli mi trvalo, než jsem to rozlouskla. Jsem trochu romantičtější a prostě jen říkám, že budu hezká mladá máma.
Ono je jedno, jestli česká či cizojazyčná zkratka, obojí je děsný a chlapi furt myslej jen na sex :-D Tygr se taky mnohem víc směje na ženský.
Každopádně dneska jsem vozila s naší společnou známou - sluníčkovou matkou 30+, a cestou jsme potkaly výkvět mužného mládí. Na jednu stranu mi fakt zalichotilo, když jsem na svou adresu slyšela, že "by mě bral" (doufám, že neříkal, že by si mě dal :-D ).
Jsem na sebe pyšná, ono přestat pít hooodně sladkou šťávu, jíst co je po ruce a najít si chvilku na cvičení byl očistec, ale mít ze sebe dobrej pocit je k nezaplacení.

Každopádně díky společnému kočárkování jsem si uvědomila, že o to zas až tak nestojím. Musela by to být opravdu moje kámoška, abych z toho něco měla. Takhle jsem musela dělat, jakože se mi cizí harant líbí, a že mě zajímá. Nejzajímá a nelíbí. A ani po ostatních nechci aby to dělali, mě se přirozeně moje dítě zdá nejhezčí na světě a nepotřebuju to slyšet od ostatních, abych se na oplátku rozplývala nad jejich dítětem. Bohužel, společenské chování to vyžaduje.

Další věcí je, že i když tlačim kočár, chci se bavit o něčem dospěláckým, ne diskutovat nad tím, co je a co neni normální, kolik toho kdo umí a jakou má kdo stolici.
Tím nechci říct, že bych o tom nemluvila, ale jinak. Ne takze široka. Prostě i moje dítě sere do plínek. Jo zajímá mě, jestli látkovky nebo jednorázovky, ale ne obsah...

No jo, nějak se na ty matky z pískoviště připravit musim...

Btw poprvé jsem krmila venku. Zastávám názor, že je to přirozený, dítěti neporučíš, ale celej svět nemusí vidět, jaký máš kozy. Tudíž pokud to jde, preferuju soukromí a když ne, mám přes sebe plenu. Moje sluníčková známá ne... Já jsem naštěst nic neviděla... :-D

A ještě jedna věc mě pobavila. Důchodkyně nezkoumaly moje tetování, ale slunečník na kočárku :-D
obr. je z pinterestu

Nejsem dost sluníčková.

6. května 2014 v 22:30 | DareDareDevil
Achjo.

Dneska jsem byla s kočárem v parku. Nebaví mě tam jezdit odpoledne, nebaví mě to ani dopoledne, ale to tam aspoň nikdo neni. Nemám s kým vozit a podle ostatních parkovoziček stejně nezapadám.

Buď jsou tam staromatky 30-40 ( tím nechci říct, že je to špatnej věk, ale z pohledu mateřství jsou prostě jinde), který na mě hleděly svrchu, protože moje 2měsíční dítě nemělo čepičku, nebylo nacpaný ve fusaku, aby ho neofouklo a NESPALO (Tygr se rád kouká a kope nohama. Tak mu dávam prostor. Čepici jsem zkoušela. Neprošla. Případně jí má furiantsky posazenou bokem a uši venku. Ještěže existujou kapuce :-D).

A mladomatky, naprostá tragédie. Tvořej si vlastní hloučky a jen tak posedávaj/postávaj a pokuřujou! Ještě teď mi vstávaj vlasy hrůzou. Z toho, co jsem zaslechla jsou témata jejich rozhovoru povrchní. Nenosim gelovky, nekupuju džíny se třpytkama a čtu doopravdický knihy. Takže bych si s nima ani neměla co říct.

Tak vozim sólo a strachuju se, co bude, až budu muset chodit na prolejzačky a písek. Peklo.

Další věc. Nejsem sluníčková budoucí nevěsta. Sice jsem se svěřila blogu , ale to je všechno. Blog je anonymní. Tečka. Neobvolala jsem kamarádky a neštkala štěstím do telefonu. Nevolala jsem tu šťastnou novinu ani domu. Jen jsme si se Smutnym řekli, jakou máme představu a tím to haslo. Jo a ještě jsem si dělala srandu, že si musím změnit na fejsbůčku stav. Smutnej ho totiž nemá rád :-D

Já fakt nevim, kde se stala chyba, že jsem taková. Že by někde ve výrobě? Doufám, že to neni genetickej kód ;-)

Zasnoubená

3. května 2014 v 10:34 | DareDareDevil
Kdo by to byl řekl... Smutnej mě včera dost neotřelým způsobem požádal o ruku. Nečekala jsem to. Jo, často jsem si z něj utahovala, že by si mě měl vzít, protože stejně žijeme jako manželé. A protože chci vdovskej důchod, kdyby se mu něco stalo.

A je to tu. Stejně překvapivý jako všechno, co je s ním spojený.

Uf.

Uf. Uf.

Já a snoubenka?