Červen 2014

Asi jsem dyslektik...

25. června 2014 v 9:56 | DareDareDevil
když jsem byla na zš, byly děti s touhle poruchou "hloupý" a pomalý. Vlastně jsme nikdo pořádně nevěděl, co jim je, akorát že nemuseli psát celej diktát a naše paní učitelka je zdarma ( stará škola ) doučovala.

Jenže jsem zjistila, že mám problém s komolením slov. Nevím, kdy jsem si toho všimla, asi až na gymplu, kdy se zrychlilo tempo a já přestala stíhat. Přehazuju písmenka, vynechávám a neumím určit správně čas. To, že se neumim učit je jen další takovej bod, proč o téhle dysfunkci uvažuju. Některý slova si musim přečíst i 5x a stejně je neumim správně vyslovit... Je dost komický, když si hláskuju nahlas, abych to do sebe jakžtakž dostala.

Škoda, že mě to nenapadlo dřív, nechala bych se vyšetřit a třeba bych mnohem úspěšněji zvládla gympl.

Jenže, co teď? Ppp funguje jen pro děti a mladistvé. Ale já to chci vědět. Ráda bych udělala vysokou, ale jestli mám tenhle problém, budu muset změnit přístup k učení.

P.S. Tygr se někdy směje ze spaní. Hlasitě. Strašně ráda bych věděla, o če se mu zdá ;-)

Tak jsem rozhodla, že na sobě zamakám

18. června 2014 v 14:03 | DareDareDevil
když mám tu mateřskou dovolenou. Nejdřív si teda budu muset zvyknout, že mám FAKT ranní ptáče a že vstávání mezi 5-6 ranní už mě nejspíš neopustí :-D Aspoň pak pro mě nebude realita tak krušná ;-)

Každopádně, těch pár chvilek, který mi moje dítě věnuje, když jsme doma sami přes týden, spravedlivě rozdělím mezi domácnost a sebe!
A o víkendu budu prostě sobec a o dítě se bude starat Smutnej, jen ať si spolu užijou.

První z věcí, kterou se chci naučit je "starat se o sebe". Jsem ten typ holky, kterej když si "dá" řasenku, tak už jí večer nesundá. Tak jí radši nenosim. Proto miluju rtěnku, ta se sní :-D Na krém si vzpomenu jednou týdně a to protože mažu zadek Tygrovi ( aspoň něco, že ).

Protože chci dlouhý vlasy. A když vidim, co některý holky dokážou, tak to chci taky!

Když zvládám 3-4 týdně cvičit, tak tohle přece musim dát taky. Jde jen o disciplínu. A protože po krásných vlasech opravdu moc moc moc moc ( na miliontou) toužím, tak se budu snažit. Ne jako s ksichtem, kterej mam OK, tak ho flákám.
Navíc negativní věc na tom, mít dítě je, že mi padaj vlasy. Nechávám je všude. Taky bych mohla mít na hlavě tři chlupy...

Ještě jeden poznatek. Vždycky jsem nechtěla mít dítě, aby mi nezničilo postavu. A překvapivě se stal opak! Je mnohem lepší než předtim :-D Možná proto nemam nárok na kvalitní spánek :-D

Pěkně to tu flákám

15. června 2014 v 20:37 | DareDareDevil
Já vím. Ale Smutnej měl 14-ti denní dovolenou a tak jsme si oba užívali volna. Hlavně já teda. Ráno za mě vzal službu u Tygra a já měla od 6 do 9 klid a kafe do postele. Někdy i snídani. Ty tři hodiny jsem spala jak špalek, ani cirkulárka by mě nevzbudila ;-)

Samozřejmě mít chlapa doma znamená i víc uklidu a praní a vaření ( ehm, vařil on :-D ) a nakupování a tak. Ale stihla jsem i mnohem příjemnější věci. Třeba jsem se dostala k šicímu stroji a zase mě to nadchlo. A ke čtení. Sice to teda nebyla žádná hodnotná literatura, spíš takový oddychovky, jenže momentálně se počítá i to.
Zvládla jsem i dvě "bezdětný" akce večer, děsně se mi po Tygrovi stýskalo, ale zároveň jsem si užívala tu volnost. Bylo fajn mít jen kabelku s penězma a rtěnkou. A tvářit se děsně divoce :-D

Celkově to bylo fajn, hráli jsme hry, chodili ven, nebo jen prostě byli spolu. Nevím, jestli je to tím, že jsme v podstatě stále na začátku, ale málokdo by se zvládnul za 14dní nepřizabít. Možná jsme prostě tolerantní ( samozřejmě to tak dokonalý neni), ale snažíme se respektovat osobní svobodu toho druhýho, i když já jsem momentálně prostě uvězněná, ale ani mi to nevadí, Tygr je totiž moje láska. To ovšem Smutnej nemusí vědět, občas má tendence zneužívat toho, že jsem v klidu. A zase dodržovat pár pravidel taky neni od věci.

Tygr se začal smát takovým tím pravým miminkovským smíchem. Je to děsně nakažlivý. A tak nějak, když ho slyšim, je mi úplně fuk, že si nemůžu dělat co chci.
Dokonce absolvoval na svou první párty. Byl tam za hvězdu. Smutnýho kamarádi maj totiž samý holky, takže už z pozice malého muže byl oceňován. Navíc je takovej průzkumník a děsně společenskej :-D Narozdíl ode mě.

Jo, prostě mám radost ze života. ( Až na to nevyspání a kruhy pod očima. Ať nejsem zas až tak nechutně pozitivní.)